Tajemnica sukcesu błonnika witalnego

Gdy chcemy zgubić zbędne kilogramy, zwykle chwytamy się wszelkich środków, które zachwalane są w Internecie. Niestety, często są one w najlepszym razie nieskuteczne, zwykle zaś wręcz szkodliwe dla zdrowia. Coraz więcej mówi się o tak zwanym błonniku witalnym, dostępnym w formie proszku. Czy to kolejny cud-składnik, który lepiej omijać z daleka, czy też tym razem jest to suplement, który warto wprowadzić do swojej codziennej diety?

Już sama nazwa, a dokładnie słowo „błonnik”, sugeruje, że jest to środek, po który warto sięgnąć. Jest to bowiem składnik odpowiadający za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i sprawną przemianę materii. Oczywiście, najlepiej starać się stosować dietę bogatą w ten cenny składnik, jednak jest on dość trudno dostępny, nie mówiąc już o problemach z jego przyswajalnością. Błonnik witalny to rozwiązanie tego problemu.

Błonnik witalny to suplement diety, który wytwarza się w stu procentach z naturalnych składników, a dokładnie z nieprzetworzonych łusek babki płesznik oraz z nasion babki jajowatej. Są to rośliny, które wprost słyną z wysokiej zawartości błonnika. Po ten preparat może śmiało sięgać niemal każdy, a w szczególności osoby, które:

  • cierpią na otyłość i chciałyby w zdrowy sposób zgubić trochę zbędnych kilogramów,
  • mają problemy związane z przemianą materii. Tu uwaga, błonnik witalny ze względu na swoje specyficzne działania pomaga zwalczać zarówno zaparcia, jak i biegunkę,
  • cierpią na miażdżycę lub cukrzycę, przy czym jest to również bardzo dobry środek profilaktyczny na te dwie choroby (błonnik witalny odpowiada za regulację ilości cukru we krwi),
  • chciałyby oczyścić swój układ pokarmowy, ale z różnych przyczyn nie chcą sięgać po specjalne diety oczyszczające. A błonnik witalny skutecznie oczyszcza jelita, jednocześnie usprawniając pracę przewodu pokarmowego.

Pamiętajmy o tym, by błonnik witalny przyjmować tylko i wyłącznie w formie rozpuszczonej, w proporcjach zalecanych przez producenta. Spożywany w postaci suchej może doprowadzić do zablokowania jelit. Najlepsze jest to, że środek ten można rozpuszczać nie tylko w wodzie, ale też w soku, herbacie, a nawet w zupach i sosach.

Napisz do nas