Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii staje się coraz bardziej popularna. Zdania na jej temat są podzielone, ale efekty można zobaczyć już po tygodniu stosowania takiej diety. Problemów nie stwarza też jadłospis gdyż możemy jeść prawie wszystko na co mamy ochotę.

Mimo to że dieta ta jest dość rygorystyczna, nazbierała już sporo zwolenników. Przez ok. cztery tygodnie powinniśmy jeść od pięciu do sześciu posiłków dziennie, których łączna dzienna suma kalorii nie będzie przekraczała 1000 kcal.

No dobrze ale jakie produkty wybierać?

Przede wszystkim powinniśmy wybierać produkty bogate w błonnik-przetwory zbożowe takie jak: pełnoziarniste pieczywo, chleb chrupki czy też płatki. Bardzo ważne są również świeże warzywa i owoce które mają bardzo dużo witamin, nie należy także zapominać o wszelakich chudych i otłuszczonych nabiałach, białka jaja, chude mięso, wędliny drobiowe.

Jakich produktów unikać?

Na diecie 1000 kcal unikać należy przede wszystkim wszelakich cukrów i słodyczy, ale i pieczywa pszennego czy też tłustych potraw. Zamiast tradycyjnego oleju staraj się używać oliwy z oliwek.

Ile można schudnąć diecie 1000 kcal?

Wszystko zależy od organizmu ale ogólnie na efekty nie trzeba długo czekać. Jeśli będziemy stosować się do wszystkich rad wymienionych powyżej, możesz zrzucić nawet 8 kg w ciągu czterech tygodni.

Przykładowy dzień z diety 1000 kcal opracowany przez dietetyka:

Śniadanie (Możliwa jest kawa, bez cukru!)
3 łyżki chudego twarożku z warzywami: łyżka szczypiorku, 2 pomidory
2 kromki chleba razowego z łyżeczką margaryny
szklanka zielonej herbaty

II śniadanie
szklanka kefiru, owoc (pól banana, dwie mandarynki)

Obiad
2 łyżki brązowego ryżu
2 łyżki gulaszu z piersi indyka
miseczka surówki z połowy czerwonej/ żółtej papryki, 2 garści kiełków pszenicy i 2 łyżki zielonego groszku skropione sokiem z cytryny i łyżką oliwy
szklanka soku pomidorowego

Kolacja
2 kromki chleba razowego z plastrem szynki drobiowej, sałata, pomidor
Owoc np. Pomarańcz
kawa/zielona herbata (opcjonalnie)

Specjalista - Dietetyk

Podsumowując dieta 1000 kcal jest bardzo skuteczna, jeśli mamy odpowiednią wiedzę i determinacje, na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Napisz do nas