Dlaczego warto udać się do dietetyka?

Teoretycznie zdajemy sobie sprawę z tego, które produkty są zdrowe, a których należy unikać. Jeśli zależy nam na konkretnej diecie – np. niskokalorycznej, węglowodanowej czy wysoko białkowej, po prostu sięgamy po porady internetowe. Nic więc dziwnego, że sporo osób ma wątpliwości, czy faktycznie warto korzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka. A jednak okazuje się, że wizyta u tego specjalisty niesie za sobą szereg korzyści. Sprawdźmy jakich.

Powód pierwszy – przełożenie teorii na praktykę

Każda dieta brzmi pięknie, dopóki nie uznamy, że czas zamienić ją w czyn. Przeszkód wówczas jest wiele, ale najczęstszą z nich jest prowadzony tryb życia. Okazuje się, że nie mamy czasu na regularne posiłki, nie mówiąc już o ich przyrządzaniu. Dietetyk nie poda Ci niepraktycznej diety, lecz dostosuje ją do Twoich możliwości oraz do prowadzonego trybu życia, wskazując, jak szybko i prosto można stosować regularne posiłki.

Powód drugi – zdrowo znaczy smacznie

Wydaje ci się, że zdrowa dieta to rezygnacja ze wszystkiego, co dobre, na rzecz nielubianych warzyw i potraw bez smaku? Okazuje się, że wartościowe posiłki mogą być równie smaczne co wysokokaloryczne dania - a nawet lepsze. Dobry dietetyk potrafi wskazać nowe ścieżki smakowe i aromatyczne, które sprawią, że problem wprowadzenia zdrowej diety na stałe nie będzie stanowić problemu. A najlepsze jest to, że wspaniałe przepisy można znaleźć w każdym rodzaju kuchni – włoskiej, polskiej, orientalnej i wszystkich innych.

Powód trzeci – utrzymanie diety

Często Ci się zdarzyło, że rozpoczynałeś dietę, ale po kilku dniach znów w jadłospisie zaczęły dominować kotlety schabowe, słodycze i słodka kawa? Kluczem do utrzymania diety jest motywacja. Dobry dietetyk zna się nie tylko na tworzeniu jadłospisu, ale i na pracy nad motywacją swoich pacjentów. Każdy jest inny i każdy potrzebuje innych bodźców, by trzymać się obranej zdrowej drogi.

Powód czwarty – zdrowy koniec diety

Dieta odchudzająca kiedyś dobiegnie kresu. Co dalej? Mamy ochotę na potrawy sprzed diety, ale jednocześnie musimy uważać, by problemy z wagą nie powróciły. Dietetyk pokaże, jak można zdrowo się odżywiać, nie rezygnując całkowicie z tego, co najbardziej lubimy. Dzięki temu z pewnością uda się uniknąć przykrego efektu jo-jo.

Napisz do nas