Dieta oczyszczająca

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele szkodliwych toksyn trafia każdego dnia do naszych organizmów. Toksyny oraz szkodliwe substancje znajdują się zarówno w zanieczyszczonym powietrzu, jak i w wodzie.

Największym zagrożeniem są jednak te produkty spożywcze, które zostały przetworzone. Znajdujące się w nich sztuczne barwniki oraz konserwanty stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. zmiana diety staje się zatem bardzo ważna dla każdego, kto chce pozbyć się szkodliwych substancji ze swego organizmu.

Tak ważna i tak często zalecana przez lekarzy i dietetyków detoksykacja, to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie swej formy. Sięganie po te suplementy diety, które wspierają oczyszczanie organizmu, może okazać się dla każdego z nas cennym wsparciem. Warto jednak pamiętać, że detoksykacja musi polegać przede wszystkim na rezygnacji z tych produktów, które są przyczyną najpoważniejszego zanieczyszczenia naszego organizmu. Gotowe produkty spożywcze, dania ze słoika oraz słodzone, gazowane napoje warto zatem zastąpić produktami świeżymi, pozbawionymi chemicznych dodatków. Oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn ułatwiają też te produkty, które są dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Siemię lniane, otręby, a przede wszystkim świeże owoce i warzywa są zatem dodatkami, które powinny się w naszej diecie pojawiać jak najczęściej. Gazowane i nafaszerowane chemią napoje możemy zastąpić świeżymi sokami warzywnymi lub owocowymi. W czasie tak ważnego zadania, jakim jest detoksykacja, świetnie sprawdzą się soki z pomidorów, buraków lub z kapusty. Z pewnością warto sięgać też po jabłka oraz inne owoce, dzięki którym nie tylko skutecznie oczyścimy swój organizm, ale też znacznie poprawimy stan swego zdrowia.